PRODUKCJA JEST SERCEM SCHÜTZE-SCHUHE

W obszarze produkcji praca wykonywana przez pracowników jest najważniejsza . Ich kwalifikacje, wiedza i motywacja są podstawą sukcesu firmy  SCHÜTZE-SCHUHE .

SCHÜTZE-SCHUHE nie jest skłonna do kompromisów przy wyborze  materiałów do produkcji cholewek. We wszystkich naszych modelach stosujemy ortopedyczne wyściółki ze skóry naturalnej ,stalowe   podnoski do ochrony palców, wymienną wkładkę z zagłębieniem ( tzw. łożem ) pod piętę i profilowanym podparciem łuku podłużnego stopy. Kolejnym elementem dopełniającym wykonanie obuwia jest specjalnie przez nas opracowany system Y-protector, który chroni stopy , stanowi ich podparcie i łagodzi zmęczenie.

Jeśli chodzi o materiały na cholewki , używamy wysokiej jakości licowej skóry bydlęcej ,skóry nubukowej , skóry hydrofobowej , zamszu , małych wkładek tekstylnych , skóry Permair , specjalnej skóry SCHÜTZE  i  materiały z mikrofibry.

Wszystko zależy od podeszwy zewnętrznej .Z tego powodu dostosowujemy podeszwę zewnętrzną do konkretnych wymagań, wynikających z zastosowania i przeznaczenia obuwia.

Oferujemy szerokie spektrum podeszew – od lekkich , wygodnych podeszew TPU / PUR przez powszechnie stosowane podeszwy z gumy PUR aż po wytrzymałe podeszwy z pełne gumy .

Modele naszego obuwia doposażamy tak , aby dokładnie dopasować je do kształtu stopy oraz do warunków miejsca pracy , łącząc wymagania z potrzebami .

Marka SCHÜTZE-SCHUHE znana jest z wysokiej jakości komponentów , ale dopiero dokładne dopasowanie i połączenie tych części są czynnikami decydującymi o wysokiej jakości naszego obuwia .

Produkcja w zakładzie produkcyjnym  SCHÜTZE-SCHUHE w Tragwein  jest realizowana dzięki ciągłym procesom automatyzacji i zastosowaniu 5 sześcioramiennych robotów .

Zależy nam, aby Austria była przyszłym miejscem produkcji.

(A) MONTAŻ PODSTAWY GUMOWEJ CZYSTEJ

Dzięki reaktywnemu systemowi odlewania poliuretanu i opatentowanemu systemowi „Sealing Sole Edge System”, podeszwa z gumy PUR jest połączona z cholewką za pomocą bezpośredniego połączenia podeszwy. Dzięki doskonałym właściwościom fizycznym kauczuku nitrylowego i pianki poliuretanowej możemy produkować niezwykle trwałe i wygodne obuwie ochronne.

obrazek

(B) MONTAŻ PODSTAWY TPU-PUR

Linia  bezpośredniego formowania podeszew  TPU-PUR, realizuje proces 

o dwóch gęstościach do produkcji wytrzymałej , odpornej na zużycie

podeszwy zewnętrzne z TPU  ( termoplastycznego poliuretanu ) oraz miękkiej

 podeszwy środkowej z elastycznego poliuretanu poprzez 18-stanowiskowy

systemie bezpośredniego wtrysku poliuretanu .

obrazek

(C) DOCISKOWA  LINIA PRODUKCYJNA
(system dociskowy AGO)

Podczas klejenia dociskowego obuwia bezpiecznego w procesie AGO , gotowe podeszwy z kauczuku nitrylowego , poliuretanu lub z obu tych materiałów prykleja sie do cholewki .

obrazek

MATERIAŁY W SCHÜTZE-SCHUHE

W obszarze materiałów wierzchnich stosujemy wysokiej jakości licową skórę bydlęcą, nubuk, skórę hydrofobową, zamsz z tekstylnymi wstawkami, skórę Permair, Scotchgard oraz materiały z mikrofibry. SCHÜTZE-SCHUHE  słynie z wysokiej jakości komponentów. Tylko dobra koordynacja i połączenie tych części sprawia, że ​​nasze buty są tym, czym są.

SKÓRZANA PODSZEWKA ORTOPEDYCZNA

Delikatne garbowanie i nieobrobiona powierzchnia skóry sprawiają, że podszewka jest naturalna, wyjątkowo chłonna, która dzięki dodatkowej perforacji powierzchni pochłania wilgoć wywołaną poceniem się jeszcze szybciej i wydajniej. Stwarza to przyjemny klimat w bucie. WSZYSTKIE buty marki  SCHÜTZE-SCHUHE wyposażone są w ORTOPEDYCZNĄ PODSZEWKĘ SKÓRZANĄ o grubości od 1,2 do 1,4 mm. 

PEŁNA SKÓRA BYDLĘCA

to sprawdzony materiał wierzchni w produkcji obuwia. Używamy wytrzymałej i hydrofobowej skóry licowej bydlęcej o grubości od 1,9 do 2,1 mm.

SKÓRA SCHÜTZE-WATER-PROTECTOR

to specjalny proces garbowania wytrzymałej skóry. Skóra pozostaje oddychająca, a jednocześnie jest znacznie bardziej odporna na wpływy środowiska, takie jak wilgoć, brud, oleje i tłuszcze. Optymalne wyposażenie dla potrzeb branży budowlanej. Spełnia więcej niż wymaga tego norma. Stopy są suche do 4 godzin.

SKÓRA PERMAIR

Po prostu zmyj! Permair jest światowym liderem na rynku specjalnych wykończeń skóry. Jest wodoodporny, oddychający i sprężysty. Funkcja ochronna skóry ulega znacznej poprawie i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Permair Leather jest naturalnie dostosowana do wymagań butów ochronnych i rządowych. Skóra Permair o grubości 2,0 mm

MIKROFIBRA

MICROFIBER „extra light” to innowacyjny produkt wykonany z włókien syntetycznych, dzięki czemu jest to bardzo lekki, absolutnie przepuszczający powietrze materiał wierzchni butów. Jednocześnie materiał z mikrofibry zapewnia również wytrzymałość i trwałość obuwia ochronnego. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami podszewkowymi gwarantuje suchość stóp.