TIME TRAVEL

1892

W MISTLBERG NIEDALEKO TRAGWEIN POŁOŻONO KAMIEŃ WĘGIELNY

Firma rodzinna Schützeneder została założona w 1892 roku. W tym czasie schody ruchome zostały zarejestrowane do patentu, po raz pierwszy sprzedano pastę do zębów i powstała firma Coca-Cola. Mistrz szewca Simon Schützeneder założył w Mistlbergu warsztat szewski, który w tamtych czasach był jeszcze niezależną gminą obok Tragwein. Założyciel miał czterech synów, z których wszyscy nauczyli się zawodu ojca, a także zdali egzamin mistrzowski.

1925

FUNDACJA W TRAGICZNYCH LATACH MIĘDZYWOJENNYCH

1925 Siedem lat po I wojnie światowej najstarszy syn, mistrz szewski Karl Schützeneder, kupił dom targowy w Tragwein i otworzył warsztat szewski. Po krótkim czasie zatrudnił pierwszych czeladników i uczniów.

1965

NASTĘPNA GENERACJA W BOOMIE

W 1965 r. Firmę przejął syn Karla Willibald Schützeneder i przekształcił produkcję w produkcję seryjną. Rozszerzył działalność na Tragweiner Marktplatz i produkował buty dla austriackiego handlu obuwniczego. W 1982 roku firma specjalizowała się w elastycznym szyciu butów mundurowych i odtąd zaopatruje wszystkie austriackie władze i przedsiębiorstwa państwowe.

1991

WYZNACZANIE KURSU NA XXI WIEK

W 1991 roku, wraz z przybyciem syna Willibalda, Thomasa Schützenedera, rozpoczął się nowy etap. Produkcja ukierunkowana była na obuwie ochronne i zawodowe dla handlu, przemysłu, budownictwa i branż pomocniczych.

W 1996 r. Zgłoszono i otrzymano własny patent na proces wydajnej produkcji butów z podeszwami z czystej gumy.

W 1998 roku w opatentowanym procesie zakupiono wytwórnię bezpośredniej podeszwy gumowo-PUR do produkcji wygodnego i niezwykle wytrzymałego obuwia ochronnego. Środek ten umożliwił zautomatyzowanie produkcji i zabezpieczenie produkcji w zakładzie w Tragwein.

2002

KOLEJNY KROK W PRZYSZŁOŚĆ

W latach 2002-2003 na obrzeżach Tragwein wybudowano nowy budynek firmy, aby móc właściwie wykorzystać zalety nowej technologii. Logistyka i sprzedaż zostały odpowiednio rozszerzone. Po przeprowadzce do nowego budynku firmy w 2003 roku automatyzacja została dodatkowo wzmocniona trzema sześcioramiennymi robotami. W 2008 r. Nowy but asfaltowy pojawia się na rynku po dwuletnim okresie opracowywania i wyznacza nowe standardy w tym segmencie wymagań.

2009

CIĘŻKA PRACA JEST WYNAGRADZANA

2009 Nagroda Górnej Austrii. Nagroda biznesowa „PEGASUS”

2015 Godło Austrii za wyjątkowe osiągnięcia gospodarcze.

2012

ROZWÓJ W KIERUNKU MEDYCZNYM

W 2012 r. We współpracy z austriackim specjalistycznym sprzedawcą ortopedycznym Medwalker opracowano i wprowadzono na rynek pod marką SCHÜTZE-MED system przetwarzania ortopedycznego obuwia ochronnego. To zapoczątkowało 
sprzedaż systemów modułowych do tworzenia regulowanych ortopedycznych butów ochronnych zgodnie z ÖNORM Z 1259.

2013

TECHNOLOGIA. TECHNOLOGIA. TECHNOLOGIA.

2013 Opracowanie nowej generacji podeszew wykonanych z poliuretanu i zakup 18-cyfrowego systemu bezpośredniej podeszwy PUR do produkcji lekkich, modnych butów ochronnych.

2018 Konwersja i adaptacja 18-cyfrowego systemu bezpośredniego spajania PUR. Rozwój nowych linii produktów.